Все частіше користувачі глобальної мережі Internet зустрічаються із проблемами стабільності мережі не пов'язаними із роботою провайдерів. У цій статті ми розглянемо основні причини виникнення збоїв, а також шляхи їх мінімізації або навіть повного уникнення.

1. Погана швидкість при підключенні по WіFі, хоча при тестуванні підключення через кабель усе чудово.
а) У вас iPhone або інша продукція Apple:

Нажаль компанія Apple не виготовляє продукцію для нашого регіону. У багатьох регіонах частоти на яких працює WіFi, трішки відрізняються, тому не на усіх каналах звязку WіFі техніка Apple працює чудово. 

Рекомендуємо використовувати 5 або 6 канал зв'язку на стандарті 2.4 ГГц  або роутер із стандартом 5ГГц.

б) Ви проживаєте у багатоквартирному будинку:

У багатоквартирних будинках, як правило, встановлено дуже багато роутерів, кожен із них працює на одному із 11 каналів зв'язку для стандарту 2.4 ГГц. При перекриванні цих раіодіапазонів виникає затухання корисного Вам сигналу в наслідок інтерференції хвиль. 

Щоб хоч трішки покращити якість зв'язку по WiFi можна спробувати змінити в налаштуваннях роутера канал передачі даних WіFі або придбати роутер із стандартом 5ГГц, ефір якого, поки що, є мало завантаженим. 

в) Роутер встановлено за телевізором або в металевій коробці.

Тут усе просто, вийняти роутер із металевої коробки або поставити перед телевізором хоча б. Справа в тому, що метал добре екранує WіFі сигнал. А щодо телевізорів, сам екран телевізора має один із шарів, який спеціально зроблений, щоб як найменше пропускати електромагнітне випромінювання, яким і є WіFі сигнал роутера.

г) Не встановлено пароль на WiFi Вашого роутера.

У такому випадку усіх охочі зможуть безперешкодно підключитись до вашого маршрутизатора і відповідно, "забрати частину швидкості" собі. Рекомендуємо встановлювати паролі із шифруванням WPA2-PSK і періодично змінювати їх. 

2. Погана швидкість при підключенні через кабель на старих комп'ютерах.

Швидкість передачі даних в мережі залежить не лише від підтримки стандарту передачі портів маршрутизатора, тому що дані потрібно не просто передавати, а ще й обробляти. На старих комп'ютерах центральний процесор або навіть сам жорсткий диск може не встигати обробляти інформацію, тому швидкість може не відповідати заявленій. Щоб переконатися в цьому можна, паралельно із запущеним тестом швидкості speedtest.net відкрити вікно диспетчера завдань (Ctr+Alt+Del) на вкладці продуктивність. Якщо під час тесту процесор завантажений на 100%, значить комп'ютер просто не встигає обробляти дані на такій швидкості.

3. Погана швидкість при підключенні через кабель на потужних комп'ютерах.

У такому випадку найперше потрібно перевірити чи Ви не використовуєте підключення через VPN. Якщо VPN точно вимкнено зателефонуйте до нас, наш спеціаліст приїде і виправить несправність.

4. Часті зависання роутерів:
а) Перепади напруги:

Тут все очевидно. Роутери зависають при перепадах, або можуть зовсім вийти з ладу. Якщо роутер не відновив свою роботу після перепаду напруги через 2 хвилини, радимо його перезавантажити.

б) Пошкодження програмного забезпечення або налаштувань роутерів зловмисними програмами:

Однією із основних проблем у стабільності роботи є саме ця. Відбувається це так: при роботі в мережі користувач робить багато кліків по різних посилання, скачує безліч файлів. Далеко не усі ці кліки і файли є безпечними. При проникненні шкідлового програмного забезпечення на комп'ютер, воно з'єднуєтся із роутером, міняє його налаштування або навіть так звану "прошивку" роутера і починаються проблеми. Вірус інколи може дуже довго, навіть роками, бути не активним і в один "прекрасний" момент починає свою роботу. Як показує практика, у більшості користувачів не встановлений пароль на вхід в налаштування роутера, або він є стандартним для моделі. Тому, щоб запобігти такому простому "взлому", дуже радимо змінювати стандартні паролі роутерів відразу при першому ж налаштуванні. І використовувати антивірусні програми встановлені із офіційних джерел.

в) Як дізнатись про те, що роутер краще замінити:

Якщо Ваш маршрутизатор часто зависає, пропадає зв'язок із WiFi, при перезавантаженні Internet з'являється, але пропадає через короткий час, скидання до заводських налаштувань і оновлення програмного забезпечення не допомагає - рекомендуємо здати роутер по гарантії, але, як показала практика, це допомагає дуже рідко. Інколи можуть замінити на новий, тому варто спробувати, або придбати інший роутер. Найкраще зарекомендували себе на практиці роутери Mikrotik. Не радимо купувати Tp-Link, Netis, Tenda, Mercusis.

5. Погана якість з'єднання із певними ресурсами в Інтернеті.

При зависанні не усіх, а лише деяких ресурісів, не спішіть вмикати тривогу. Перевірте чи добре працюють такі сервіси як youtube.com, google.com. Якщо із ними усе добре, скоріше усього проблеми не у провайдера, котрий надає послуги по підключенню до мережі, а на серверах ресурсу або провайдера, що є їхнім аплінком. Якщо ж проблеми виникають з усіми сервісами без винятку, скоріше зв'язуйтеся із нами.

 

Це далеко не усі проблеми, з якими можуть зіткнутися користувачі, при використанні послуг по підключенню до глобальної мережі Internet, але основні із них ми постарались описати.